ArabicEnglishGreekItalianRussianTurkish

Kripto Teknolojisi

AB Grup Holding, 2021 yılında teknoloji alanında ki ilk yatırımını yaptı. Türkiye’nin ve hatta Dünyanın en güvenli kripto alım satım platformu ABStocks.com ’u hayata geçiren holding aynı zamanda ABStocks’un kendi kripto varlığı olan ABGroup Coin adı altında bir kripto varlığı da piyasaya sürdü. ABGroup Coin; bir AB Grup Holding şirketi olan AB Yapı Teknoloji AŞ. adına, ABStocks Teknoloji Ltd. Şti. tarafından geliştirilip listelenecek olan, kendi blok zincir (BlockChain) ağ yapısına sahip bir kripto para projesidir.

AB Grup Holding teknoloji alanında ki ilk yatırımına yaklaşık 4 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Dünyaca ünlü yazılımcıları bu proje için bir araya getirdi. Mevcut regülasyon kurallarına uyarak bankaların sistemine de entegre etti. Hayatın içinde birçok alanında kullanılması planlanan AB Group Coin’in ve bu  kripto varlığın çalışacağı ABStocks, sigorta, stop-loss gibi bir çok özelliği ile sektöründe öncü olmayı planlıyor.

ABGroup Coin’in amacı, dijital bir yatırım ve değer saklama aracı olmasının yanında; ABStocks platformu üzerinde alım-satım yapan kullanıcılara avantajlı komisyon ücretleri sağlamak ve sigorta bedellerini ödemek gibi kullanıcı dostu çeşitli avantajlar yaratmaktır. Aynı zamanda kullanıcılar arasında şeffaf ve anonimlikten uzak bir şekilde 7/24 para transferi yapılabilmesini sağlamaktır.

AB Group Coin

  • Kendine ait blok zincir ağ yapısına sahiptir.
  • 30 saniyelik blok üretme hızı sayesinde Bitcoin’den 20 kat, Litecoin’den 5 kat daha hızlıdır.
  • Madenciliği olmayan ve tamamı üretilerek arz edilmiş bir kripto varlıktır.
  • Toplam arzı 100.000.000 (YüzMilyon) adetten oluşur.
  • ABGCoin, 30 saniyelik blok oluşturma hızı sayesinde çok geniş çaplı ve yoğun işlem sayılarını hızlıca onaylayabilir. Bunun sonucu olarak cüzdandan cüzdana para transferlerinde 2 saniyenin altında hızlara sahip olan tek kripto varlıktır.